Feed on
Titulky
Články

Shinsengumi's coming

Slovo úvodem. Proč vlastně existujeme, proč to děláme a podobný žvásty, co stejně nikdo nečte. Doufám, že aspoň vy si to přečtete.

Ptáte se, co vlastně znamená ten výraz (pokud to tedy nevíte)? Shinsengumi je výraz pro policii Šoguna, do které se vždy dostali jen ti nejrychlejší a nejsilnější a pomáhali potlačovat vzpoury proti Šogunátu v 19.století. Pokud o nich budete chtít vědět více, tak use-google a nebo pokud stačí výuka zábavnou formou, tak určitě bych doporučil nějakou tu čanbaru či anime Samurai X: Trust and Betrayal v originálním názvu také známé jako Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen.

Ale nebojte se, nechceme oživotat mrtvé z 19.století ani dávat dohromady dosud žijící potomky Shinsengumi. Chceme poskytnout českým a slovenským(pozn. co si budem povídat, Slováci umí výborně česky, opačně to neplatí) OTAKU a fandům anime všeobecně titulky k námi vybraných titulů. Tak snad to bude k něčemu. Věřte, že si na tom dáme skutečně záležet. Prvním projektem, který jsme se rozhodli přeložit, je PEACEMAKER KUROGANE. Toto anime vlastně nám dalo název(naštěstí ještě není skupina s tímto jménem podle AniDB) a banner na naší sajtě (ten nahoře). Dalším projektem by mělo být fantasy, které začalo vycházet letos v dubnu, a to je CLAYMORE. Naše titulky jste mohli vidět u několika anime promítaných na A&M Conu 2007. Jednalo se o titulky k seriálu GANKUTSUOU. Tento projekt zatím uspíme a jakmile bude trochu času, tak se k němu vrátíme, ale jen dokud divácká odezva bude dostatečná. To samé platí i o anime DARKER THAN BLACK, které můžete vidět na ADVíku 26.července 2007. Doufám, že jsem teď někoho neodradil, a můžu vesele pokračovat dál.

Samozřejmě tento webík nebude pouze o titulcích, může tu najít řadu užitečním informací ohledně anime, mangy and so.(pokud je někdo napíše, I hope). V současné době se můžete těšit na krátký návod, jak sosat anime přes IRC klienta (vzlášť pro ty s high-speed připojenim se to může hodit) a také shrnutí zatím vyšlých anime seriálů, které zahájily vysílání v tomto roce a také shrnutí zatím vyšlých anime seriálů, které zahájily vysílání v tomto roce. A časem jich bude určitě. Pokud domena.cz dá, tak nás najdete na adrese SHINSENGUMI-SUBS.INFO, za kterou můžeme být rádi a tak vůbec happy.

Co říci závěrem? Snad jen hodně štěstí, hodně elánu, ze začátku bude třeba. Snad se nestane nic negativního a tak vůbec. Tímto bych chtěl poděkovat celýmu realizačnímu týmu včetně sebe (sobecky) za tu tvrdou práci, co já neumim. Pokud někoho z vás, co jste dočetli až sem, naše myšlenka zaujala a chtěli byste se k nám připojit, rádi vás mezi námi přivítáme. Kontakty na nás najdete v sekci Kontakt (nečekaně).

Takže Domo arigatou, mr. Roboto a see ya.

Přidat příspěvek

     


sgs

anonymni [2008-12-08 09-16-10]
test

anonymni [2008-07-21 17-37-14]
Bomba. ono to funguje