Feed on
Titulky
Články

Novinky v anime I

První díl představení nových anime seriálů, které vyšly tento rok. V krátkosti představím fantasy Seirei no Moribito, komedie Hayate no Gotoku!, zajímavé Gakuen Utopia Manabi straight. To všechno jsou anime hity první poloviny roku 2007.

Seirei no Moribito

Moribito

Dvacetišestidílný seriál z produkce Production I.G. se dá zařadit do žánru fantasy, dobrodužný. Třicetiletá bojovnice Balsa se po dvou letech vrací do rodné země, když se jí do cesty připlete císařský průvod, kterému se splaší tažná kráva . Jako správný dobrodruh nelení, zachrání život mladému princi a jde si po svých. Pohužel její šlechetný čin nemůže zůstat nepotrestán a tak ji ještě té noci "kontaktuje" několik členů dvora. Poté, co jim vyklepe kožichy je jí vysvětleno, že ji chtěli jen pozvat na slyšení k druhé císařově ženě. Balsa souhlasí a tak se po vydatném jídle a trošce spánku setkává jak s ní, tak s mladým princem. Druhá manželka si ji touží najmout jako ochranku pro svého syna, protože nad ním císař vynesl rozsudek smrti. Ptáte se proč? Inu proto, že před pár měsíci našli doktoři v princátku nějakou podivnou cizorodou věc. Kdyby se to dostalo na veřejnost, mohlo vést až k rozpadu země. Takže je lepší ho pěkně za tepla uklidit do míst, kde už ho vůbec nic bolet nebude. Aby toho nebylo málo, oním cizorodým objektem je jakýsi posvátný duch, po kterém samosebou půjdou zlí tvorové jako otaku po kalhotkách. Sečteno a podtrženo, Balsa a její svěřenec se budou muset notně ohánět, aby se udrželi naživu. Citace z HOFYLAND.cz

Hayate no Gotoku!

Hayate

Kvalitních a originálních (v rámci možností žánru) rabukome je v poslední době celkem pomálu. Manga Hayate the Combat Butler patří mezi ně a tak není divu, že jí její popularita pomohla k seriálovému zpracování. Hayate je "obyčejný" student, který dře víc jak otrok, protože jeho rodiče jsou takoví budižkničemové a darmožrouti, že by jim možná odepřeli sociální dávky i v ČR. Když k tomu přidám i náchylnost k hazardu a to, že svého potomka zadluží + prodají na orgány yakuze asi je všem jasné, že je v samoném seirálu z výchovných důvodů mockrát nepotkáme. No každopádně podnikavec Hayate(16) se tak dostává do víru událostí, z nichž v e finále vychází jako majordomus (mebo komorník, chcete-li) mladé milionářky Nagi(13). Dělat komorníka děcku na pokraji puberty, co spí v posteli s bílým tygrem není žádná sranda a tak je Hayate vybaven krom svého důvtipu i nesmírnou vitalitou, která mu umožňuje rozmary šéfové přežít. Jak se postupně seznamuje s novým působištěm, pozvolna mu narůstá i fanklub (nejdříve z řad zaměstnaců, pak kamarádek Nagi, přes známé v nové škole až po "tajnou lásku z dětství"), prostě klasická harémovka.

Gakuen Utopia Manabi straight

GUMs

Toto anime vzniklo podle stejnojmenné mangy. Příběh se odvíjí v jakési paralelní budoucnosti a v centru pozornosti stojí skupinka středoškolaček. Vlastní děj se odehrává v roce 2035 v soukromé dívčí škole Seioh Gakuen. Dovídáme se, že porodnost dramaticky poklesla a většina škol musela být zavřena, pro nedostatek žáků. Proto se není čemu divit, když řeknu, že morálka ve školách dosti upadla a ani na této střední tomu není jinak. Vše začíná přestupem hlavní hrdniky, Manabi, na tento institut. Její spřátelení s Mikou předchází mnoha nepředvidatelným událostem. Tato dvojce společně obnoví tradici studentské rady a naverbuje další členky. Jejich heslem se stává 'Massugu go!' (Hleď vpřed a jdi!). Postupně se prohlubují vztah nejen členek rady navzájem, ale zlepšuje se morálka na celé škole.