Feed on
Titulky
Články

Letem světem I/2007

Přehled toho, co se kde šustlo...

AnimaxStanice ANIMAX si může připsat další úlovek. Od půlky listopadu bude vysílat anime od studia Production I.G. Blood+. Stanice ANIMAX se zaměřuje hlavně na vysilání anime, v jejím programu najdete věci jako Fullmetal Alchemist, Slayers nebo Trigun.

TsubasaPo novinkami napráskaném říjnu přichází poklidnější listopad, který ale také má co do novinek co nabídnout. V listopadu tedy vychází Tsubasa Tokyo Revelations, OVA k známému seriálu Tsubasa Chronicle. A za zmínku též stojí OVA Strait Jacket od studia Feel (tez spolupráce na Trinity Blood, Le Chevalier, Mushishi).

KarasPo roce a půl vychází 4.-6. dil OVA Karas shrnuto též jako film pod názvem "Karas - The Revelation". Anglicky fansubuji skupiny Anime-Kraze, CitadelOfTheRaven, Exiled-Destiny.

Ve dnech 16.-18.11. je jako již tradičně koná pražský AkiCon. Jedná o setkání příznivců japonského animovaného filmu. Připraven je bohatý program přednášek, promítání, soutěží. Tentokrát kousek od centra Chodov v KD Zahrada. Podrobnosti na oficiálním webu conu.

PixarTento měsíc vychází DVD s názvem Pixarovské kraťasy. Jedná se o souhrn kratkých filmů, kterých jste si mohli všimnmout buď coby predfilmů před samotným celovečerákem od Pixaru a nebo jste je mohli najít jako bonus na DVD k jednotlivým filmům od Pixaru. DVD obsahuje jak předfilmy jako Boundin, One Man Band či letošní Lifted, tak i bonusy k pixarovským filmům jako Mikeovo nové auto (Příšerky s.r.o.)či Burák a bludička (Auta). Ke žvšem kraťáskům je možné si pustit komeíntář, ktery lecky pobaví. Jako ukázku nabízíme ke stažení filmeček Únos (Lifted).

BaccanoDalším seriálem, ktery pro vás přeložíme bude letošní počin studia Brain-Base (Kamichu, Juuosei!) BACCANO. Pár dílů je již přeloženo, ven to půjde, až po větších kouskách. Zde aspoň k dispozici TRAILER.

Animační studio Xebec oznámilo další planovaný projekt. Jedná se o sci-fi the Mnemosyne - Mnemosune no Musume-tachi. Příběh se bude točit okolo Rin, žijící v Tokiu, vražedkyne Laury, která má Rin zabít a série bizardních událostí nějak souvisejícími s bytostmi podobným andelům. Scenáře se ujal Hiroshi Ohnogi (Noein) a na režisérskou sesli usedl Shigeru Ueda(Elementar Gelade, Tales of Symphonia).

Drobný přehled toho, co najdete na stáncích tento měsíc: Billy Elliot(FilmX VYŠLO 1.11.2007), Čtyři pokoje(FilmX VYŠLO 1.11.2007), Ali G(FilmX VYŠLO 1.11.2007) Po čem ženy touží(Aha! VYCHÁZÍ 14.11.2007) Underworld(Sport VYCHÁZÍ 14.11.2007) Astérix a překvapení pro Cézara (BLESK VYCHÁZÍ 24.11.2007) Neprůstřelný mnich(Sport VYCHÁZÍ 28.11.2007)

LuffyNa závěr tohoto přehledu něco pro zasmání:Piráti vyrazili do boje proti MPAA (americká verze organizace u nás známé jako OSA). Odboj vede samotný Monkey D. Luffy. A bude to souboj na ostří nože, i když jen kreslený. Důkazem je následující video.