Feed on
Titulky
Články

Darker than Black

Rok: 2007
Produkce: BONES
Počet epizod : 25
Krátký popis:

Anime vybroušené ve všech aspektech technické stránky. Perfektní animace, nerušivé cg, velmi dobré ozvučení a dobrá hudba. Atmosférou a mnoha dalšími věcmi to hodně připomíná Karase (akorát to není tak epické). Autoři si pohráli se spoustou detailů, takže si můžete všimnout například zakřivení světa, přes matné sklo okna, které postava otevírá, perfektní nasvícení scény, skvělé backgroundy.. opravdu zážitek. Zvláště s vysokým rozlišením toho hodně vynikne. Čistota obrazu je nádherná.

Ale samozřejmě to neleží jen na technické stránce. Celý příběh, který anime vypráví se odehrává v hodně propracovaném světě. Vše se děje v nepříliš vzdálené budoucnosti (třeba jako Karas).

Před několika lety se cosi stalo a tak byla kolem města (nebo spíš zbytků (?) světa) vybudovaná obrovská zeď. Objevili se podivné existence, kterým říkají Contractoři. Ti mají speciální síly, jejichž použití ale musí kompenzovat. Každý jinak. Jedna postava si musí lámat prsty, další musí pokaždé vyskládat mřížku z kamenů atd. Na druhou stranu existují ještě umělý kontraktoři. Není přesně jasné, jak se liší nebo o co přesně jde, ale je naznačeno, že jsou kyborgové nebo jsou jinak částečně stvoření v počítači. Říkají jim Dolls a označují je za pasivní kontraktory. Každý z nich má někoho, kdo "Loutku" nějakým způsobem vede nebo aktivuje. Zde je jím sympatická nemluvná slečna (ano, nejen vzhledem připomíná Yurine z Karase) Všichni kontraktoři mají jména, respektive čísla podle hvězd a jsou i jako Hvězdy častovány. Navíc to, že podobné bytosti existují je před lidmi důsledně tajeno a vláda vymazává paměť všem, kteří s nimi přišli do styku.

Příběh je vyprávěný z několika pohledů. Je zde hlavní hrdina Lee Shen Shun, který jako student (pravděpodobně jen maskování) přijíždí do města. Přes den je to slušný lehce nesmělý kluk (ale žádný debil ala Vash) a přes večer ultradrsný umělý Kontraktor, který nahání ty skutečné. Proč to dělá zatím není jisté, ale podle všeho jde o nějaké materiály týkající se Zdi (Hell gate). Ty vypracovala dívka, která bydlí ob dveře od hlavního hrdiny. Náhoda tomu chce a tak se ještě několikrát večer potkají. Na druhé straně je tu oddělení Zahraničních záležitostí, které spolu s Astrologickou divizí snaží zabránit úniku těchto materiálů, které by vyvolali paniku, francouzská tajná služba, která se je rovněž snaží ukrást a pak neznámá frakce (spojená s francouzy), která zde zatím symbolizuje zloduchy.

Text převzat z HOFYLAND.cz

Časování: sudo, BSS, Arigatou

Titulky k seriálu

Darker Than Black 01[TV-Japan]

Darker Than Black 02[TV-Japan]

Darker Than Black 03[TV-Japan]

Darker Than Black 04[TV-Japan]

Darker Than Black 05[TV-Japan]

Darker Than Black 06[TV-Japan]

Darker Than Black 07[SHS]

Darker Than Black 08[SHS]

Darker Than Black 09 v2[SHS]

Darker Than Black 09 v2[sudo]

Darker Than Black 10[SHS]

Darker Than Black 11[Syndicate]

Darker Than Black 12[Syndicate]

Darker Than Black 13[Syndicate]

Darker Than Black 14[Syndicate]

Darker Than Black 15[Syndicate]

Darker Than Black 16[Syndicate]

Darker Than Black 17[Syndicate]

Darker Than Black 18[Syndicate]

Darker Than Black 19[Syndicate]

Darker Than Black 20[Syndicate]

Darker Than Black 21[Syndicate]

Darker Than Black 22[Syndicate]

Darker Than Black 23[Syndicate]

Darker Than Black 24[Syndicate]

Darker Than Black 25[BSS]

Darker Than Black 26[Arigatou]

Darker Than Black 2x01 - 2x03[BSS]

Darker Than Black 2 - fonty[BSS]